HAKKIMIZDA

Dünyamızda hızlı nüfus artışı, endüstriyel faaliyetlerin ve üretim teknolojilerinin hızlı gelişimi bugün insanlığın karşı karşıya olduğu çevre problemlerini de beraberinde getirmiştir. Esas Çevre Yönetimi Mühendislik Danışmanlık olarak tüm canlıların her nerede olursa olsun temiz bir çevrede, sağlıklı bir yaşam sürdürmesi gerektiğine inanıyoruz. En temel amacımız işletmelerin yatırım ve faaliyetlerinin çevreye uyumlu bir şekilde planlanması, uygulanması ve bu faaliyetlerden kaynaklanan çevresel etkilerin azaltılmasını sağlamaktır.

Ülkemizde, Avrupa Birliği uyum yasalarının gündeme gelmesi ile çevre faslı müzakerelere açılmış, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi çevrenin korunması ve çevreye uyumlu işletme ve faaliyetler oldukça ön plana çıkmıştır. Sürekli olarak yenilenen ulusal çevre mevzuatına uygun olmayan işletme ve faaliyetler çok önemli cezalara maruz kalmaktadırlar.

Esas Çevre Yönetimi Mühendislik Danışmanlık olarak amacımız sadece yol göstermek değil, yola birlikte çıkıp, birlikte başarmaktır. Firmamız profesyonel danışmanlık faaliyetlerine gereken önemi vererek tüm Türkiye’ye hizmet veren danışmanlık firmaları arasında farklı bir misyon yüklenmiştir. Sürekli olarak meslek içi eğitimlerine devam ederek kendini yenileyen çalışma arkadaşlarımız ve çözüm ortağı kimliğimiz ile en akılcı ve bilimsel mühendislik çözümlerini ürettiğimiz bu yolda müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde cevaplandırmaktayız.

İşletmelerde vergi takibini yapan muhasebe birimi gibi çevre yönetim birimlerini kurma gerekliliği 01.01.2009 tarihli ve 27061 sayılı resmi gazetede T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan Çevre Denetimi Yönetmeliği ile ortaya çıkmıştır. Çevreye kirletici etkisi olan işletmeler ve faaliyetler mevzuata uygun olarak faaliyetlerini yürütmek amacıyla çevre yönetim birimi kurmak zorundadırlar. İşletmeler çevre yönetim birimi kurmak amacıyla yetkili çevre danışmanlık firmaları ile çalışarak profesyonel hizmet alır, zamandan tasarruf sağlar, sıfır atık üretimini hedefler, çalışan istihdam maliyetini azaltır ve çevre mevzuatı ile ilgili cezai riskleri ortadan kaldırır.

Esas Çevre Yönetimi Mühendislik Danışmanlık olarak siz değerli müşterilerimize etkili, çözüm odaklı ve profesyonel hizmet üretmek için yola çıktık. Bizim için her işletme farklıdır ve üretilen tüm hizmetler de işletmeye özel olmalıdır. Bu hassasiyet içerisinde birlikte hareket ederek sizin için çalışmayı, bununla birlikte insana ve yaşanabilir bir çevreye odaklanmayı ilke edindik.

Bu bağlamda firmamıza gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür eder, işbirliğimizin devamını dileriz.Çevre mühendisliği çözümlerini müşterilerinin taleplerine göre şekillendirerek uzun ömürlü ve etkin çözümler sunan Esas Çevre Yönetimi Mühendislik Danışmanlık uzman kadrosuyla siz müşterilerine profesyonel hizmet vermekten onur duyar.